• test

Podhale

Usługi opiekuńczo-pielęgniarskie na Podhalu

W związku z uruchomieniem działalności opiekuńczo-pielęgniarskiej z siedzibą w miejscowości Podczerwone (gmina Czarny Dunajec) zachęcam wszystkich zainteresowanych z okolic Zakopanego i Nowego Targu do zapoznania się z treścią zamieszczonego poniżej wywiadu z właścicielką – Katarzyną Dembs.

Znajdziecie w nim Państwo cenne informacje dotyczące naszych usług opieki nad osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi.

Przede wszystkim chciałem zapytać: Skąd pomysł na prowadzenie akurat takiego biznesu?

Z wykształcenia jestem pielęgniarką, w trakcie pracy zawodowej spotykałam się z wieloma chorymi, niepełnosprawnymi i przede wszystkim samotnymi seniorami. Z różnych powodów byli zdani tylko na siebie. Najczęściej dzieci zajęte pracą i swoim życiem nie mają czasu na stałą opiekę nad chorym rodzicem.

W 2015 r. zdecydowałam się otworzyć w Gdańsku Agencję opiekuńczo – pielęgniarską MEDICUS. Zatrudniam opiekunki medyczne, pielęgniarki, rehabilitantów,współpracuję z lekarzami i sklepami medycznymi. Razem staramy się zapewnić kompleksową opiekę poszpitalną, nad pacjentem w warunkach domowych.

Okazało się że na tego typu usługi jest coraz większe zapotrzebowanie. Rodzina odbierająca chorego ze szpitala jest pozostawiona sama sobie. Nie wie gdzie szukać pomocy w opiece medycznej, rehabilitacji domowej lub w sytuacjach życia codziennego związanego z opieką nad chorym członkiem rodziny.

Z powodu braku właściwej opieki, pacjent często zostaje sam w domu przez długie godziny, zdarza się że nie ma go kto umyć, przewinąć, nakarmić. Takie zaniedbania prowadzą do powstawania odleżyn i pogorszeniu stanu zdrowia.

Wychodząc na przeciw ogromnemu zapotrzebowaniu na usługi związane z domowa opieką medyczną udało mi się w Trójmieście stworzyć zgrany zespół pracowników, którzy opiekują się seniorami podczas ich pobytu w szpitalu / prywatna opieka medyczna /, po wyjściu ze szpitala oraz w trakcie rekonwalescencji. Pod swoją opieką mamy pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, Alzheimera, Parkinsona, demencje starcze lub po złamaniach. Ponadto świadczymy usługi związane z prowadzeniem domu dla seniorów – robienie zakupów, gotowanie , sprzątanie, wspieranie podopiecznego podczas wizyt u lekarza itp.

 

Co Panią skłoniło do otwarcia oddziału Agencji Medicus na Podhalu ?

Od zawsze lubiłam chodzić po górach, szczególnie upodobałam sobie nasze Tatry, razem z rodziną przyjeżdżałam tu od lat co roku. Marzyłam aby kiedyś pobyć tu dłużej. Postanowiłam więc  połączyć przyjemne z pożytecznym – kupić tu mieszkanie aby spędzać więcej czasu w górach oraz otworzyć  Agencję opiekuńczo – pielęgniarską, aby zapewnić opiekę seniorom na Podhalu. Z tego co się zorientowałam nie ma tu prywatnej firmy opiekuńczej, która by świadczyła  opiekę w domach podopiecznych. Odział naszej firmy jest zarejestrowany w Podczerwonym gm. Czarny Dunajec – jednak swoją opieką chcemy objąć seniorów od Zakopanego aż do Nowego Targu i okolic.

Pracownicy naszej agencji zapewniają opiekę przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia. Nie posiadamy biura do którego można przyjść porozmawiać. Dla nas najważniejszy jest pacjent,a on do biura nie przyjdzie. To osoba koordynująca usługi opiekuńcze idzie do pacjenta,aby poznać jego i rodzinę. Na pierwszym, niezobowiązującym spotkaniu poznaje potrzeby seniora i ustala zakres obowiązków dla opiekunki. Telefon odbieramy od 8 do 22, jeżeli nie jest to możliwe to zawsze oddzwaniamy. Każdego podopiecznego oraz jego rodziną znamy osobiście. Staramy się zawsze służyć radą i dostosować zakres opieki do potrzeb pacjenta. Grafiki opieki ustalamy zawsze tylko na tydzień, ponieważ bierzemy pod uwagę że w następnym tygodniu preferencję podopiecznego i jego rodziny mogą się zmienić. Mamy w Trójmieście już grono stałych, zadowolonych podopiecznych – mamy nadzieję że z czasem na Podhalu będzie podobnie.

 

W związku z otwarciem naszego oddziału chciałabym zachęcić do współpracy pielęgniarki i lekarzy z terenu Zakopanego i Nowego Targu. Poszukujemy również do współpracy sklepy i wypożyczalnie sprzętu medycznego. Ponadto zatrudnimy opiekunki medyczne, opiekunki do osób starszych, rehabilitantów i pielęgniarki.

Razem możemy stworzyć zespół ludzi którzy pomagają seniorom podczas choroby oraz w troskach życia codziennego. Często bardzo samotnego. Razem możemy więcej !

 

Osoby które chciałyby podjąć współpracę, oraz chcące skorzystać z usług naszej Agencji prosimy o kontakt pod nr. telefonu: 503 650 903,

oraz mailowo: medicusopieka.nowytarg@gmail.com lub medicus.opieka@gmail.com